Trumpavaisiai lietuviški agurkai

Trumpavaisiai lietuviški agurkai

Žalia žolė, bet ne žolė, su uodega, bet ne pelė, kas?

O ar žinote, kas pradėjo agurkų verslą Kėdainiuose? Ogi žydai! Agurkų auginimo verslas, beje, mažai pelno nešantis, prasidėjo nuo XIX a. II pusės. Tuo metu miestas buvo perpildytas amatininkų, tad sodininkystė bei daržininkystė buvo natūrali išeitis gelbėtis nuo skurdo. XX a. tekstuose buvo aprašomas žydų gyvenimas ir buitis ir tai, kad vienas iš pagrindinių didesnių miesto parduotuvių atributas buvo statinės su sūdytais agurkais. Kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę, daržininkų verslas Kėdainiuose klestėjo, o agurkų augintojai ir toliau tęsė žydų kruopštų darbą!

Maistotaksi.lt Trumpavaisiai lietuviški agurkai iš Kėdainių rajono! Agurkėliai sodrios žalios spalvos ir su duriančiais spygliukais – šviežias daržovių derlius tiesiai į jūsų gaivių pavasarinių salotų dubenėlį!

Jei taip nutiko, kad užsisakėte per daug agurkų, štai jums keli patarimai kur juos panaudoti: gaivios agurkų salotos su šviežiais žalumynais, agurkinė sriuba, agurkų sultys, graikiškas agurkų ir jogurto padažas Tzatziki, švelniai raugti agurkėliai, gaivinančios veido kaukės, pagalba patamsėjusiems paakiams...

Nuostabieji agurkėliai mus aprūpina vandeniu (juose net 90% vandens!), padeda kovoje su toksinais be to ši daržovė, o ypač jos žievelė – puikus ląstelienos šaltinis.  Be dar daugybės naudingų ypatybių jie yra tiesiog...gardūs.

 

 

 

 

 

 

 

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink